Jump to content
Sarunas

Kas yra Bitcoin

Rekomenduojami pranešimai

„Bitcoin“ yra mokėjimo sistema, kurią kaip atvirojo kodo programinę įrangą 2009 m. Pristatė kūrėjas Satoshi Nakamoto. Mokėjimai sistemoje yra įrašomi į viešąją knygą naudojant savo apskaitos vienetą, kuris dar vadinamas bitcoin. Mokėjimai veikia tarpusavyje be centrinio saugyklos ar vieno administratoriaus, todėl JAV iždas paskatino „bitcoin“ vadinti decentralizuota virtualia valiuta. Nors jos, kaip valiutos, statusas yra ginčijamas, žiniasklaidos pranešimuose bitkoinas dažnai minimas kaip kriptovaliuta arba skaitmeninė valiuta.

Bitkoinai yra sukurti kaip atlygis už mokėjimų apdorojimo darbą, kurio metu vartotojai siūlo savo skaičiavimo galią, kad patikrintų ir įrašytų mokėjimus į viešąją knygą. Vadinami kasyba, asmenys ar įmonės šia veikla užsiima mainais už operacijų mokesčius ir naujai sukurtus bitkoinus. Be kasybos, bitkoinus galima gauti mainais už „fiat“ pinigus, produktus ir paslaugas. Naudodamiesi asmeninio kompiuterio, mobiliojo prietaiso ar žiniatinklio programa, vartotojai gali elektroniniu būdu siųsti ir gauti bitkoinus už neprivalomą operacijos mokestį.

 

„Bitcoin“, kaip atsiskaitymo už produktus ir paslaugas rūšis, išaugo, o prekybininkai yra linkę priimti skaitmeninę valiutą, nes mokesčiai yra mažesni nei 2–3%, kuriuos paprastai nustato kredito kortelių tvarkytojai. Europos bankininkystės tarnyba perspėjo, kad bitcoin trūksta vartotojų apsaugos. Skirtingai nuo kreditinių kortelių, bet kokius mokesčius moka pirkėjas, o ne pardavėjas. Bitkoinus galima pavogti, o grąžinti pinigų neįmanoma. Komercinis „bitcoin“ naudojimas šiuo metu yra nedidelis, palyginti su spekuliantais, o tai paskatino kainų nepastovumą.

„Bitcoin“ buvo išnagrinėtas susirūpinant, kad jis gali būti naudojamas neteisėtai veiklai. 2013 m. Spalio mėn. JAV FTB uždarė internetinę juodąją „Šilko kelio“ rinką ir konfiskavo 144 000 bitkoinų, kurių vertė tuo metu buvo 28,5 milijono JAV dolerių. Palyginti su kitomis vyriausybėmis, JAV laikomos bitkoinui palankiomis. Kinijoje perkant bitkoinus su juaniais taikomi apribojimai, o bitkoinų mainams neleidžiama turėti banko sąskaitų.

Dalintis šį pranešimą


Nuoroda į tema
Pasidalinti ant kitų socialinių tinklų

Užsiregistruokite arba Prisijunkite kad galėtumėte komentuoti

Jeigu turite paskyrą, prisijunkite

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite mūsų forume.

Registruotis

Prisijungti

Esate užsiregistravęs? Prisijunkite.

Prisijungti dabar

×